Dela nyhet
Omberg - utflykt för medlemmar
Igår, 19:42 0 kommentarer

Häng med på en löptur upp på omberg 11 Oktober!
För våra trogna & våra ny medlemar. Är du inte medlem? Bli det och häng med på utflykten, alla medlemmar varmt välkomna.
Vi kommer samåka från Linköping/Mjölby och samlas på parkeringen i Stocklycke. Skriv gärna en kommentar om du vill ha skjuts, så löser vi det på plats i respektive stad.
Under förmiddagen springer vi norrut där lunchen väntar (meny kommer i höst). Efter en stunds vila finns möjlighet att byta lite grupper innan vi fortsätter springa runt Omberg, söderut. Medan vi väntar på att förarna ska återhämta sig, erbjuds fika och andra aktiveter på gräsplätten/i vättern. Upplägget passar dig som vill träna i backar, springa och äta, njuta av en löptur i skogen, tävla mot andra, gillar att fika efter ett pass, springa i grupp med andra. Det finns lite till alla från elit till motionär. Tveka inte utan häng med och lär känna nya medlemmar i IK Akele.
Mer info i kalendern. Länk här!
/mvh Samuel & Trivselkommittén